Budrumo pamokos

20190710_101313

Visas žmogaus gyvenimas yra mokykla ir visuomet buvo, yra ir bus ko pasimokyti. Žinių troškimas natūralus žmogui, nes patenkina jo pažinimo poreikį – praplečia akiratį ir praturtina gyvenimo patirtį. Žingeidūs žmonės atviri informacijai, jie gyvena aktyviai, įdomiai ir turiningai, todėl niekada nenuobodžiauja.

Žingeidumas – tai bruožas, būdingas  Švenčionių socialinių paslaugų centro Dienos centro pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms „Verdenė“ senjorams. Liepos 10 d. Dienos centre vyko susitikimas su Švenčionių rajono Policijos komisariato bendruomenės pareigūne Liudmila Čeponiene. Ši kartą mokėmės būti budriais. Buvo aptariamos įvairios temos – sukčiavimas telefonu, vagystės, įtartini pranešimai ir žinutės, netikėti svečiai; susipažinome su rajono statistika. Demonstruojamos filmuotos medžiagos dėka turėjome galimybę pamatyti, kaip vyksta vagystės. Klausėmės telefoninio pokalbio, iš kurio tapo aiškiau, kaip vyksta sukčiavimai telefonu. Sužinojome, kaip elgtis sulaukus įtartino skambučio ar netikėtų svečių, praradus asmeninius dokumentus, kaip saugoti asmeninius daiktus esant žmonių antplūdžiui, visuomeniniame transporte, turgavietėse, gavome ir kitos naudingos informacijos. Mokėmės ne tik iš svetimų klaidų, bet dalinomės ir asmenine patirtimi. Į užduodamus klausimus gavome atsakymus.

Gautomis žiniomis būtinai pasidalinsime su savo artimaisiais ir pažįstamais. Kai esi pasiruošęs, turi daugiau galimybių netapti auka.

20190710_101247 20190710_101313 20190710_101414